Informujeme. Pomáháme. Bavíme.
Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Kdo jsme a v co věříme?

Jsme jedním ze tří největších vydavatelských domů na českém trhu a máme více než 1000 zaměstnanců a spolupracovníků.

Jsme společnost, která se stále rozvíjí. Zdaleka se již nevěnujeme jen tištěným médiím, ale jsme velmi úspěšní i v oblasti online médií a inzerce.

Působíme napříč celou Českou republikou a naši centrálu naleznete v Praze – Jinonicích.

Informujeme. Pomáháme. Bavíme.

Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Co vám nabízíme?

Příjemné pracovní prostředí založené na přátelských vztazích a vzájemné spolupráci. Naším cílem je, abyste se v práci cítili dobře, a proto vám už v rámci vašich prvních pracovních dní zajistíme maximální podporu, díky systému adaptace pro nové zaměstnance a spolupracovníky. Poskytneme vám co nejvíce informací, abyste se snadno a rychle dostali do pracovního procesu a seznámili se tak se svou pozicí. Záležet si dáváme také i na následném kariérním rozvoji. Od roku 2020 pracujeme s propracovaným systémem školení, kterému říkáme VLM Akademie. U nás tak má každý možnost rozvíjet se a zdokonalovat své znalosti a dovednosti. My ve VLM totiž věříme, že v každém z nás je ukrytý talent.

ADAPTACE

První kroky ve VLM
Welcome day
Nastavení adaptačního plánu
Realizace
Vyhodnocení

VZDĚLÁVÁNÍ

Zdroj: Interní data VLM, září 2020 – únor 2021

DÁLE NABÍZÍME ZAMĚSTNANECKÉ BENEFITY, MEZI KTERÉ NAPŘÍKLAD PATŘÍ:

Týden dovolené navíc

Sick days

Možnosti využití home office

Příspěvek na penzijní spoření

Jazykové kurzy

Exluzivní slevy u partnerských společností

Seznamte se s příběhy našich zaměstnanců

V hlavní roli
Aneta
vedoucí firemní komunikace
„Takovýto, když se ráno vzbudíte a těšíte se do práce. To, myslím, mluví za vše."
Alena
šéfredaktorka týdeníku Vlasta
„Letos slavím pět let od telefonátu, který odstartoval mé působení ve vedení časopisu Vlasta a za který jsem nepřestala osudu děkovat. Potkala jsem díky němu skvělé ženy (a muže), dozvěděla jsem se, že toho spolu hodně dokážeme. Že zvládneme i to, co se zdálo nemožné. Děláme si to každý den hezké!"
Jaroslav
controller senior
„VLM pro mě znamená 13 let života ve stabilním týmu, kde se mi kolegové stali životními přáteli. Tato práce plná adrenalinu, endorfinů a pracovní pohody, to je hromada čísel v souvislostech s cílem maximální podpory představenstva a středního managementu společnosti."
Michaela
asistentka vedení společnosti
„Ve společnosti VLM působím již druhým rokem. Musím přiznat, že pracovat a pohybovat se v blízkosti vedení společnosti je skutečně zajímavé. Jsou to lidé, kteří své práci opravdu rozumí a dělají ji s neuvěřitelným zápalem, což mě samotnou naplňuje a motivuje. Mým pracovním motem je: Být v centru dění, to mě baví!“
Lukáš
produktový a projektový manažer online divize
„VLM je pro mě něco jako druhý domov. Výborná parta lidí, se kterou se neustále smějeme, často pořádáme společné aktivity a rozebíráme soukromé i pracovní záležitosti. V takovém prostředí mám skutečný pocit sounáležitosti a nemusím jen koukat na hodinky, kdy budu mít konečně po pracovní době. Právě naopak, cítím se tu být přirozenou součástí."
Anton
grafik online divize
„Svou práci grafika ve VLM mám prostě rád. Nejvíc si cením opravdu pružné pracovní doby a motta svého šéfa: No Stress!“
Monika
vedoucí oddělení účetnictví
„V životě i práci se řídím mottem: Pokud dokážeš zůstat pozitivní v negativní situaci, vyhrál jsi!“
Radek
vedoucí IT pro procesy a strategii
„Působím ve VLM krátce, ale už teď jsem se zvládnul nadchnout pro skvělý a velmi různorodý kolektiv, který v práci máme a který jsem přijal za vlastní. Snažím se každého z kolegů posouvat o krok dál. Mimoto je u nás práce opravdu rozmanitá a kreativní, každý den přináší něco nového. Je to zároveň náročné i naplňující."
Eva
manažer inzerce jižní Morava
„I přesto, že jsem ve VLM krátkou dobu, mohu s jistotou říci, že jsem se vydala správnou cestou, která mě naplňuje. Pracovat v inzerci je sice náročné, ale díky zkušenostem s vedením, motivací a řízením obchodních týmů, se nám daří řešit i zdánlivě neřešitelné situace. Mám tak příležitost být kreativní, užitečná, pomáhat druhým, nacházet řešení „ušitá na míru“ našim klientů i obchodníkům, a to mě dělá šťastnou."
Jirka
manažer inzerce západní Čechy
„Ve VLM působím něco přes rok. Velmi mě baví moderní změny, jimiž tato tradiční společnost v poslední době prochází a kterých mohu být součástí. Stejně tak mě baví rozmanitost každého dne, kdy s mými inspirujícími kolegy společně řešíme potřeby našich klientů a vymýšlíme pro ně marketingové strategie. Největší radostí jsou pro mě pak spokojení klienti a s nimi související úspěchy našeho týmu."
Michal
senior Linux administrátor
„Jsem vděčný za to, že jsem součástí party skvělých lidí, na které se mohu spolehnout i ve složitých chvílích. Právě v těch je důležité zachovat si chladnou hlavu a držet se Dalajlámova moudra: 'Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.'"
Miroslava
inzertní poradce pro okres Písek
„Díky práci inzertního poradce, kterou ve VLM dělám už 28 let, jsem poznala spoustu chytrých, pracovitých a zajímavých lidí. Jsem vděčná za to, že někteří z nich se stali mými přáteli. Řídím se heslem: 'Co tě nezabije to tě posílí!'"
Pavel
produktový manažer a šéfredaktor týdeníku Květy
„Nevsadíš-li, nevyhraješ, napsal Charles Bukowski. Kdysi dávno jsem vsadil na média, a i když to s výhrou občas vypadá trochu nejistě, neměnil bych. Našel jsem v nich ženu, kámoše, radost a dneska ve VLM i skvělou firmu a fajn šéfy. Takže jsem už vlastně vyhrál. A že média bojují o budoucnost? I sem se hodí můj milovaný Bukowski. „Bude daleko hůř. A taky daleko líp. Já si počkám,“ říkával. Já si taky počkám.“
Jana
redaktorka Zlín
Sny se plní a mně se plní každý den. Proč? Protože dělám práci svých snů, která mě neskutečně baví. Když jsem před téměř deseti lety dostala možnost pracovat v Deníku jako reportér, tak jsem lidově řečeno: chytla příležitost za pačesy. Každý den mi tak přinese něco nového a přinutí mě nestát, ale jít za dalšími novými zážitky a zkušenostmi. Nejvíc mne naplňuje „práce z terénu“, když můžu přinést lidem aktuální informace, zajímavosti i příběhy ze života. A takto si plním své sny.
Simona
ředitelka distribuce
Práce ve VLM pro mě znamená především spolupráci s chytrými lidmi. To jsem si vždycky přála a tady se mi to skutečně splnilo:-) Je to velmi osvěžující, inspirativní a díky za to!
Kristýna
Recepční
Každé ráno jsem vstávala do práce se stresem, ale od té doby, co pracuji ve VLM, vstávám do práce s radostí. Pozice recepční je prostě super. Mé motto zní: Dělej, co tě baví.
Kateřina
Šéfredaktorka Kladenského deníku
V Kladenském deníku působím jako redaktorka od roku 2002 a k novinařině jsem se dostala celkem náhodou. Tím, že jsem nastoupila do Deníku nepolíbená novinařinou, musela jsem se vše učit od píky. Měla jsem ovšem ohromné štěstí na dobré šéfky i šéfy a kolegy. Ti všichni mě za bezmála dvacet let strávených v našem vydavatelství hodně naučili. Co se týká naší profese, člověk se učí stále a za pochodu. A to je to, co mě baví. Každý den v novinách je docela jiný, vzrušující. O stereotypu nemůže být řeč. A přestože se pohybuji „pouze“ v kladenském regionu, stále potkávám nové a velmi zajímavé lidi. Přátelské vztahy a důvěra, v tom je asi moje největší síla a díky tomu se mi daří získávat i pro noviny cenné informace, které následně předávám našim čtenářům.
Marika
Vedoucí podpory prodeje
Tato práce mě prostě baví. Těší mě, že mohu být součástí skvělého inzertního týmu a stát u zrodu nových projektů. Každý nový úkol beru jako výzvu, vždy s malým vítězstvím na konci. Překážky neznám, jen řešení. A vo tom to je ? Našla jsem zde úžasné kolegy, kamarády, šéfy, vedu výborný tým kolegyň a toho si cením. Prostě je to fičák. Moje motto – „Úsměv nestojí nic, ale udělá mnoho.“
A tady můžete být právě Vy